تولید انواع فیلتر هوا و فیلتر روغن خودرو

فیلتر روغن خودرو

بران فیلتر افتخار دارد سفارش تولید انواع فیلتر روغن خودروها با انواع سوخت را میپذیرد.

فروش و قبول سفارشات فیلتر روغن برای انواع خودرو

برای سفارش یا تماس جهت مشاوره میتوانید از این صفحه استفاده کنید یا تماس بگیرید.

 

انواع فیلتر روغن خودرو

انواع فیلتر روغن خودرو

کار فیلتر روغن چیست؟

بطور ساده، تسویه ی روغن ورودی به موتور، پاکسازی روغن داخل موتور، روان کردن حرکت پیستون ها و خنک سازی موتور خودرو از وظایف اصلی فیلتر روغن می باشد.

کاهش استهلاک و گرمای زیاد موتور خودرو هنگام فعالیت فقط با روغن کاری مستمر قطعات درون موتور میسر خواهد بود.
پاکیزگی روغن موتور فاکتور بسیار مهمی است که باعث عمر بیشتر موتور می گردد.
آلودگی هایی مانند خرده ریزهای آهنی ،دوده و … به تدریج می توانند مسیر حرکت روغن را مسدود نموده و به موتور آسیب جدی وارد سازند . این مسأله ضرورت بکارگیری فیلتر روغن را کاملاً مشخص می نماید .
فیلتر روغن در مسیر ورودی روغن به موتور قرار می گیرد و علاوه بر حفظ پاکیزگی روغن در شرایطی همچون : استارت اولیه در هوای سرد ،فشارهای زیاد ناشی از رفت و آمدهای پی درپی و حرارت بالای موتور در زمان کارکرد طولانی و سرعت های بالا موجب کارایی مناسب روغن می گردد.
عدم مقاومت در برابر ورود روغن ،جدا سازی مطلوب ذرات ،قدرت جذب بیشتر آلودگی ها ، مقاومت در برابر پارگی ، محفظه کار آمد با قابلیت تحمل فشار بالا آبببندی مناسب و دارا بودن سوپاپ اطمینان در مجموع  از جمله مواردی هستند که در طراحی و ساخت فیلتر روغن باید مورد توجه قرار گیرند .

 

معمولا برای سلامت هرچه بیشتر موتور خودرو با هر بار تعویض روغن خودرو، فیلتر روغن آن را نیز تعویض مینمایند.

در صورت عدم تعویض به موقع فیلتر روغن کاغذ مخصوص موجود در محفظه فیلتر پوشیده از جرم های مختلف شده و به سختی روغن را از خود عبور می دهد . در نتیجه فشار در سیکل روغن رسانی بالا رفته و در صورت عدم کنترل باعث ایجاد صدمه به پمپ روغن  (Oil pump) و عدم روغنکاری قطعات موتور می گردد. برای این منظور فیلتر های روغن دارای سوپاپ اطمینان می باشند که با بالا رفتن فشار روغن را از مسیر دیگری که تصفیه انجام نمی شود عبور و از صدمه دیدن موتور جلوگیری می نمایند .
عملکرد به موقع این سوپاپ در بسیاری از فیلتر ها  نادیده گرفته می شود . باز شدن بی موقع ( در فشارهای پایین ) موجب عدم فیلتراسیون و باز نشدن به موقع ( در فشارهای بالا ) موجب ایجاد صدمه بسیار جدی به موتور خواهد شد.

محتویات فیلتر روغن

محتویات فیلتر روغن

 

برای مطالب علمی بیشتر به بخش مقالات علمی مراجعه کنید.